Forsiden
Julecupen 2021
Påmelding
2021 width=
2020 width=
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2005
2005
2005
2004
2006
2006
2001
2000
1999
1998
1997
Skriv gjerne i vår gjestebok.

 

Julecupens Historie

Vi har gjennomført Julecupen her i Risør siden 1992. Den har nå blitt en fast juletradisjon i byen som vi håper vi kan fortsette med i årene som kommer. 

   
  Sluttresultat 2017
  1. Arendals Mafia
  2. FC Sjappa
  3. Sesntrumslaget
  4. Ugler i mosen
  5. Carl & Co
  6. Refsland babes
  7. NFF (Norsk fotballfjols)
  8. FK Offsidekameratene
   
Sluttresultat 2016 Sluttresultat 2015
1.FC Sjappa 1. De useriøse
2. Ugler i mosen 2. Carl & Co
3. Sentrumslaget 3. Atletisk forent
4. Arendal Boys 4. FK Offisdekameratene
5. Empatikameratene 5. Vegårshei's nest beste
6. Publikumsfrierne 6. Uten navn
7.De useriøse 7. Sentrumslaget
8. Løkka 8. Heia's store sønner
   
Sluttresultat 2014 Sluttresultat 2013
1. Sentrumslaget 1. Offsidekameratene
2. Empatikameratene 2. Velg og vrak
3. Publikumsfrierne 3. Sentrumslaget
4. Gutta på skauen 4. Publikumsfrierne
5. Blanda drops 5. Lokomotiv
6. Zupah Ztrikas 6- Carl & Co
7. Vegårdsheia 7. Kernkraft
8. Offsidekameratene 8. Vestlandstykket
   
Sluttresultat 2012 Sluttresultat 2011
1. Publikumsfrierne 1. Crni Kojoti
2. Vegårsheia 2. FK Offsidekameratene
3. Kernkraft 3. Sentrumslaget
4. Sjakk matt 4. Ellas gutter
5. Gunners 5. FK Klikk
6. Offsidekameratene 6. Publikumsfrierne
7. Klikk FK 7. Team Fabregas
8. De senesterke 8. Pokerlaget
   
Sluttresultat 2010 Sluttresultat 2009
1. Publikumsfrierne 1. Carl & Co
2. FK Offsidekameratene 2. Publikumsfrierne
3. Sentrumslaget 3. Pål sine høner
4. Carl & Co 4. Los jugadores
5. Heftig shit 5. Pokerlaget
6. Ausland Giants 6. Justice League
7. Team Fabregas 7. Nederlaget
8. Crni Kojoti 8. Kernkraft
   
Sluttresultat 2008 Sluttresultat 2007
1. Sentrumslaget 1. Sentrumslaget
2. FK Klikk 2. Svett Pung
3. Kernkraft 3. Offsidekameratene
4. Pokerlaget 4. Kiwi Søndeled
5. Team Moripen 5. Nederlaget
6. Viddefjell United 6. Peterhead Barflyers
7. Peterhead Barflyers 7. Kernkraft
8. Svett Pung 8. Hukkens Venner
   
Sluttresultat 2006 Sluttresultat 2005
1. Sentrumslaget 1. Gun Smoke
2. Kernkraft 2. Willy Vonka
3. Omsider 3. Sentrumslaget
4. Offsidekameratene 4. Kernkraft
5. Top Guns 5. Nederlaget
6. Tufte Chicks 6. Thai Girls
7. Willy Vonka 7. Ellas Gutter
8. Gun smoke 8. Omsider
   
Sluttresultat 2004 Sluttresultat 2003
1 Young Guns 1 Ellas gutter
2 Omsider 2 Beach Boys
3 Kernkraft 3 Young Guns
4 4.Ellas Gutter 4 Willy Vonka
5 Jaktlaget 5 Ausland jeger & Fisk
6 Sentrumslaget 6 Nederlaget
7 Optimistene 7 Maidens
8 Maidens 8 Creme Fraiche
9 Di Misserable  
   
Sluttresultat 2002 Sluttresultat 2001
1 Kernkraft 1 Spekklaget
2 Omsider 2 Omsider
3 Ellas Gutter 3 Dynga
4 Willy Vonka 4 Kernkraft
5 Beach Boys 5 Jaktlaget
6 Men At Work 6 Ingvaldo
7 Spekklaget 7 Willy Vonka
8 Larsen Family 8 Stutgjengen
       
Sluttresultat 2000 Sluttresultat 1999
1 Young Guns 1 Young Guns
2 RSM'erne  1 2 Tirsdags Guttene
3 Spekklaget   3 3 Larsen Family
4 Knotehuene 4 Ellas Gutter
5 Ellas Gutter 5 Moens Guttene
6 Stutgjengen 6 Pelle og Proffene
7 Dream Team 7 Knotehuene
8 Men at work 8 EL-Proffen
       
  Sluttresultat 1998   Sluttresultat 1997
1 Tirsdags Guttene 1 Drillos Light
2 EL-Proffen 2 Stutgjengen
3 Pelle og Proffene 3 Flowæ Powæ
4 Young Guns 4 Søndeled City
5 Nederlaget 5 Skeis
6 Knotehuene 6 Benf-ICA
7 Stutegjengen 2 7 Nederlaget
8 Real Canon 8 De Misèrable
       
Sluttresultat 1996 Sluttresultat 1995
1 Skambank 1 Young Guns
2 Pelle og Proffen 2 FC Ytre Bygder
3 Lille Promille 4,2% 3 City Rockers
4 Flowe Powe 4 Knotehuene
5 70-Tallskammeratene 5 Gymnaskammeratene
6 John B's Wonderboys 6 The Promenaid
7 De Misèrable 7 Team Hunters
8 Young Guns 8 Villy Wonka
       
  Sluttresultat 1994   Sluttresultat 1992
1 FC Indre Bygder 1 Halvorsens Dream Team
2 Halvorsens Dream Team   Vi har dessverre ikke dataene for de resterende lagene
3 The Nerds  
4 Rimi Hawks    
5 Andre Juledag    
6 Sorte Orm    
7 Young Guns    
8 City Rockers    

 

 

 

 

 

Antall lag

 

 

  2017: 26 lag   228 spillere
  2016: 19 lag   159 spillere
  2015: 21 lag   174 spillere
  2014 21 lag   181 spillere
  2013 18 lag   157 spillere
  2012 26 lag   193 spillere
  2011 30 lag, 28 kom   226 spillere
  2010 30 lag   238 spillere
  2009 30 lag   245 spillere
  2008 29 lag   232 spillere
  2007 29 lag   223 spillere
  2006 29 lag   239 spillere
  2005 24 lag   201 spillere
  2004 20 lag   164 spillere
  2003 27 lag   210 spillere
  2002 26 lag   207 spillere
  2001 26 lag   215 spillere
  2000 29 lag   239 spillere
  1999 29 lag   223 spillere
  1998 30 lag   237 spillere
  1997 27 lag    
  1996 30 lag    
  1995 23 lag    
  1994 18 lag   128 spillere
  1992 9 lag    
         

 

Toppscorer

 

 

 

Navn Lag Mål
2017 Jostein Skåland FC Sjappa 9 mål
2016 Brede Gautland Andersen
Matjas Loftesnes
Sentrumslaget
FC Sjappa
12 mål
2015 Jonas Heiland De useriøse 17 mål
2014 Fredrik Dørsdal
Brede Gautland Andersen
Empatikameratene
Sentrumslaget
10 mål
10 mål
2013 Germund Kile Offsidekameratene 8 mål
2012 Jarle Fjellstad Publikumsfrierne 10 mål
2011 Torstein Rød
Christoffer Gautland Andersen
FK Offsidekameratene
Sentrumslaget
8 mål
8 mål
2010 Alexander Sandvik
Per Olav Aasbø
Carl & Co
Ellas gutter
8 mål
8 mål
2009 Geir Arne Gundersen Publikumsfrierne 10 mål
2008 Christoffer Gautland Andersen Sentrumslaget 11 mål
2007 Jarle Fjellstad Svett Pung 11
2006 Christoffer Gautland Andersen Sentrumslaget 14
2005 Christoffer Gautland Andersen Sentrumslaget 9
2004 Christoffer Gautland Andersen Kernkraft 15
2003 Jarle Fjellstad Young Guns 10
2002 Jørn Ove Lindberg Omsider 10
2001 Kenneth Sjåvåg Kernkraft 14
2000 Bjørn H Dahle og Jarle Fjellstad Dream Team og Young Guns 8
1999 Jarle Fjellstad Young Guns 10
1998 Gundersen Harald Tirsdagsguttene 8
1997 Jonny Leivang Drillos Light ?
1996 Gaute Sørensen Di Missèrable 8
1995 ? ? ?
1994 ? ? ?
1992 Gaute Sørensen og Christian Axelsen Halvorsen Dream Team 10

 

Antall mål i turneringen

 

2017 Antall scorede mål 186 Innrapoorterte målscorere 170
2016 Antall scorede mål 184 Innrapoorterte målscorere 174
2015 Antall scorede mål 184 Innrapoorterte målscorere 166
2014 Antall scorede mål 229 Innrapoorterte målscorere 220
2013 Antall scorede mål 191 Innrapporterte målscorere 172
2012 Antall scorede mål 240 Innrapporterte målscorere 235
2011 Antall scorede mål 216 Innrapporterte målscorere 211
2010 Antall scorede mål 238 Innrapporterte målscorere 229
2009 Antall scorede mål 224 Innrapporterte målscorere 207
2008 Antall scorede mål 193 Innrapporterte målscorere 182
2007 Antall scorede mål 176 Innrapporterte målscorere 154
2006 Antall scorede mål 245 Innrapporterte målscorere 228
2005 Antall scorede mål 202 Innrapporterte målscorere 186
2004 Antall scorede mål 166 Innrapporterte målscorere 160
2003 Antall scorede mål 217 Innrapporterte målscorere 202
2002 Antall scorede mål 193 Innrapporterte målscorere 192
2001 Antall scorede mål 203 Innrapporterte målscorere 203
2000 Antall scorede mål 222 Innrapporterte målscorere 212
1999 Antall scorede mål 236 Innrapporterte målscorere 226
1998 Antall scorede mål 183 Innrapporterte målscorere 116
 
Årets lag Beste jentelag
2017: Bente's godbiter  
2016: Gentlemen FK  
2015: Gentlemen FK  
2014: Peterhead Barflyers  
2013: Peterhead Barflyers  
2012: Vegårsheia  
2011: Crni Kojoti 2011: Team Hasdalen
2010: Dyrehagen 2010: Pusekattene
2009: Power Puff 2009: Team Hasdalen
2008: Peterhead Barflyers 2008: Team Moripen
2007: Peterhead Barflyers 2007: Spillærne
2006: Peterhead Barflyers  
2005: Peterhead Barflyers  
 
Årets spiller  
2017: Kim Amundsen Sentrumslaget
2016: Matjas Loftesnes FC Sjappa
2015: Jonas Heiland De useriøse
2014: Fredrik Dørsdal Empatikameratene
2013: Jonas Nordal Velg og vrak
2012: John Åge Knutsen Vegårsheia
2011: Adnan Hamriedovic Crni Kojoti
2010: Torstein Røed FK Offsidekameratene
2009: Aleksander Sandvik Carl & Co
2008: Per Even Storli Kernkraft
2007: Jarle Fjellstad Svett Pung
2006: Kevin Lee Larsen Kernkraft
   
Årets prestasjon  
2017: Kari Storm Nilsen Reidars minne
2016: Bendik Agnalt Team Koteletter
2015: Ivar Bergem Strand Carl & Co
2014: Adnan Sistek Blanda drops
2013: Anders Moland Offsidekmaratene
2012: Armin Sistek Sjakk matt
2011: Frode Ausland Ausland Giants
2010: Freddy Sunde Heftig shit
2009: Mads Lunner VikingMelk
2008: Kjetil Danielsen Pokerlaget
2007: Chrisitan Axelsen Omsider
2006: Roy Magne Gustavsen Kernkraft
 
 


sponsorer
 
 
 
 
 
 

Sist oppdatert 31.12.2017 14:56
Julecupen © 1992-2021